O MNĚ

MUDr. Jan Mestančík

Psychosomatika


Po ukončení lékařské fakulty v Plzni roku 2009 jsem odešel do Německa, kde jsem v roce 2016 atestoval v oboru Všeobecné lékařství. V každodenním kontaktu s pacienty jsem si stále více uvědomoval, jak jejich nemoc souvisí s jejich životním příběhem. To, jak se stravují, hýbají, ale také to, v jakých žijí vztazích k ostatním, ale i sami k sobě. Jestli dělají práci, která je baví a naplňuje, to všechno hrálo roli, jestli byli zdraví nebo nemocní. A tak u mě převládl stále větší zájem o psychosomatiku a celkově komplexnější pohled na člověka.

Prošel jsem výcvikem Hlubinné přestrukturace, což je metoda práce na sobě, která zpracovává hlubší příčiny našich potíží. Hlubinná přestrukturace nabízí možnost podívat se hlouběji ke kořenům psychických i fyzických problémů a zpracovat si je. Pomáhá řešit osobní i vztahové problémy, emoční potíže, obavy, smutky, pocity méněcennosti i různé další těžkosti. Nabízí pochopení souvislostí našeho nevědomí a nové pohledy do krajin duše. Tuto metodu vyvinula astropsycholožka a terapeutka Marie Plochová Hlávková na základě své dvacetileté terapeutické praxe. Klíčovým postupem Hlubinné přestrukturace je uvolňování blokád a starých napětí přes emoce nebo přes tělo, neboť čistě intelektuální cesta dle zkušeností neřeší nejhlubší vrstvy napětí, které si v sobě člověk nese. Metoda Hlubinná přestrukturace vám dá jistotu, že nebudete klouzat po povrchu. Je ověřeno, že vrt do hloubky ke kořenům potíží nějakou dobu trvá a také není pro každého, ale výsledek v podobě zmenšení nebo odstranění problémů stojí za to. 

Kromě toho jsem absolvoval řadu kurzů a seminářů jako např. bioenergetika (John Hawken), hypnóza (Vojtěch Lust), Etikoterapie (MUDr. Vladimír Vogeltanz), metoda RUŠ (Karel Nejedlý), psychosomatika (MUDr. Jarmila Klímová), práce se sebeláskou (Lucie Kolaříková), psychosomatische Grundversorgung (MUDr. Renate Dill) a ve svém vzdělávání stále pokračuji.