O MNĚ

MUDr. Jan Mestančík

Psychosomatika


Po ukončení lékařské fakulty v Plzni roku 2009 jsem odešel do Německa, kde jsem v roce 2016 atestoval v oboru Všeobecné lékařství. V každodenním kontaktu s pacienty jsem si stále více uvědomoval, jak jejich nemoc souvisí s jejich životním příběhem. To, jak se stravují, hýbají, ale také to, v jakých žijí vztazích k ostatním, ale i sami k sobě. Jestli dělají práci, která je baví a naplňuje, to všechno hrálo roli, jestli byli zdraví nebo nemocní. A tak u mě převládl stále větší zájem o psychosomatiku a celkově komplexnější pohled na člověka.

V současné době se nacházím ve výcviku Hlubinné přestrukturace, což je metoda práce na sobě, která zpracovává hlubší příčiny našich potíží. Hlubinná přestrukturace nabízí možnost podívat se hlouběji ke kořenům psychických i fyzických problémů a zpracovat si je. Pomáhá řešit osobní i vztahové problémy, emoční potíže, obavy, smutky, pocity méněcennosti i různé další těžkosti. Nabízí pochopení souvislostí našeho nevědomí a nové pohledy do krajin duše.

Tuto metodu vyvinula astropsycholožka a terapeutka Marie Plochová Hlávková na základě své dvacetileté terapeutické praxe.

Klíčovým postupem Hlubinné přestrukturace je uvolňování blokád a starých napětí přes emoce nebo přes tělo, neboť čistě intelektuální cesta dle zkušeností neřeší nejhlubší vrstvy napětí, které si v sobě člověk nese.

Metoda Hlubinná přestrukturace vám dá jistotu, že nebudete klouzat po povrchu. Je ověřeno, že vrt do hloubky ke kořenům potíží nějakou dobu trvá a také není pro každého, ale výsledek v podobě zmenšení nebo odstranění problémů stojí za to.